Strona wykorzystuje pliki cookies, czy wyrażasz zgodę na ich używanie?
Menu

O biegu

Bieganie to nie tylko zdrowy sposób spędzania czasu, to sposób na życie.

Niektórzy biegają bo stało się to modne. 

A w Mieczewie zaczęło się wszystko inaczej...

"Zastanawiałam się też czy tu w Mieczewie jest jeszcze jakaś biegająca duszyczka, która może doczytała ten artykuł do końca, która może zaobserwowała u siebie przynajmniej jedno z opisanych zjawisk i która może zechciałaby się ujawnić?"

We wrześniu 2009, gdy mieczewo.com "raczkowało", Ania nieśmiało napisała artykuł "Życie w biegu". Kilka tygodni później ruszyło nasze forum dyskusyjne. Pojawił się jeden z pierwszych wpisów "cześć, czy jest ktoś w Mieczewie, kto biega? Może znajdzie się parę chętnych osób do wspólnych treningów np. w weekendy." Dzisiaj ten wątek liczy ponad 1100 postów i blisko 30 tys. odsłon.

Od tego czasu mieczewscy biegacze nie raz już uczestniczyli w półmaratonach, maratonach, ultramaratonach i wszelkiego rodzaju innych biegach.

W 2013 roku Romek wpadł na pomysł, aby z okazji mieczewskich dożynek zorganizować I bieg Przyjaciół Mieczewa. Za pierwszym razem na dystansie 4500 m wystartowało 17 zawodników, a na mecie pojawiło się 20 kibiców. Przekrój wiekowy od 8 do 50 lat, najlepszy czas poniżej 20 minut (19 minut, 51 sekund), średnia prędkość zwycięzcy 14 km/h. Wszyscy zawodnicy dobiegli do mety w nagrodę dostając pamiątkowe medale.

Rok później podczas II biegu wystartowało 36 biegaczy. Udział wzięli nie tylko sportowcy z Mieczewa, ale także sympatycy biegania z okolicznych wsi i miejscowości.

W 2015 padł pomysł na zorganizowanie HEKATOMBY. O tym jak było najlepiej opisują wrażenia jednego z uczestników: Tak było w 2015...

Z roku na rok staramy się polepszać standard naszej małej imprezy biegackiej, w której udział biorą ludzie z całej Polski... 

Organizatorzy starają się zapewnić niezapomniane wrażenia wytyczając trasę po naszych wspaniałych okolicznych łąkach i lasach, organizując profesjonalny pomiar czasu, przygotowując wszelkiego rodzaju inne atrakcje, nie tylko dla samych uczestników.

Serdecznie zapraszamy

ORGANIZATORZY

Facebook Twitter Google+ Pinterest
×